piektdiena, 12. jūlijs, 2024
"TP Riga" SIA / Technical Partners Int. Inc.
Vienības gatve 109, Riga, LV-1058, Latvia

Logo +371 29255223 ,
Logo ed.kalvins@tpriga.lv
 
Senioru ciemats

Latvijas pirmais "Senioru Ciemats" tuvojas

“Senioru Ciemats Latvijā” (pagaidām nosaukts  par “RV.lv”, kas ir angliskais saīsinājums no “Retirement Village Latvia) ir iecerēts kā laikmetīgs  vecākās paaudzes aprūpes kompleksa projekts, un, kad tas būs pabeigts, tas varēs aprūpēt 800 seniorus, kuriem pāri par 55 gadiem, kā arī  radīs 900 darbavietas apkalpojošam personālam Latvijā.

 

”RV.lv” mērķis ir kļūt par vienu no galvenajiem pakalpojumu sniedzējiem kvalitatīvā vecumā aprūpē Baltijā.

 

Koncepcija nāk no līdzīgiem projektiem Austrālijā, bet tā ir pielāgota Latvijas apstākļiem. Tās finanšu princips ir, ka katrai funkcijai ir vairāki maksātāji un, ka kritiskā masa ir pietiekama, lai nodrošinātu ekonomisku darbību.

 

Projekts tika uzsākts 2006.gadā, bet pārtraukts 2008.gadā pasaules finanšu krīzes dēļ. Apstākļi tagad ir piemēroti projekta aktualizēšanai un realizēšanai. 

 

Patlaban atsākam darbu pie projekta. Paredzam vienu gadu projekta attīstības periodu, kura laikā notiks sarunas ar stratēģiskajiem partneriem un investoriem, tiks pabeigts attīstības plāns, iegādāta zeme, risināti juridiskie jautājumi, pilnveidots skiču projekts un veikts mārketings.

 

Celtniecības projektu paredzēts realizēt  3 gados.

 

”RV.lv” vadība attīstīs stratēģiskās partnerattiecības ar ārzemju latviešu organizācijām un citām uzņēmēju organizācijām un uzņēmējiem, kuri darbojās vecuma aprūpes biznesā.

 

Akcentējam, ka paredzēti  klienti, kuri vecāki par 55 gadiem, kuri, iespējams, ir pilnīgi veseli, kad viņi pārceļas uz ”RV.lv”, bet ar laiku vēlēsies izmantot piedāvātās iespējas ciematā, saņemt medicīnas, kultūras vai sociālos pakalpojumus un papildus  ērtības.

 

Projekta ekonomiskā pamatā ir koncepcija - "vairāki lietotāji / vairāki maksātāji”, kas nosaka, ka katrs pakalpojums vai ēka jāfinansē vairākiem klientiem, lai samazinātu risku, kas saistīts ar neizpildītiem maksājumiem, un veido dažādus ienākumu avotus. Projektam izvēlēta pietiekami liela kritiskā masa, lai nodrošinātu projekta finansiālo dzīvotspēju, salīdzinot ar maziem projektiem, kas vienkārši neatmaksājas.

 

Projektā iekļautas 3 senioru daudzdzīvokļu ēkas, pansionāts, viesnīca, medicīnas centrs / biroja ēka, privātmājas un kultūras un sabiedriskais centrs, ar veikaliem, konferenču telpām, darba istabām un  kapellu.  Teritorijā  būs daiļdārzi, atpūtas telpas un autostāvvietas.

 

Medicīnas centrs piesaistīs medicīnas darbiniekus, kuri vēlas būt tuvu maksātspējīgiem klientiem, bet kuri arī vēlas strādāt pieklājīgos apstākļos, kur klientiem pieejams transports un/vai ērtas stāvvietas un galvenais, tuvu apdzīvotajām vietām. Medicīnas centrs sniegs nepieciešamos pakalpojumus iedzīvotājiem. Tur strādās gan ģimenes ārsti, zobārsti, būs acu centrs, uc. Ir sagaidāms, ka medicīnas centrs arī piedāvās rehabilitācijas pakalpojumus un specializētas operācijas. Medicīnas speciālisti tiks mudināti arī piedāvāt medicīnas tūrismu, proti, t.i. medicīnas pakalpojumus ārzemniekiem.

 

Viesnīca sniegs pakalpojumus vairākām klientu grupām, to starp radiem un draugiem, kas apciemo ciemata rezidentus, vai tie, kas atkopjas no operācijām medicīnas centrā, un, protams, tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem, kas vēlās izmantot viesnīcas pakalpojumus.

 

Latvijā nav privāti ciemati senioriem un/vai pensionāriem organizētās kopienās, kas sniedz pakalpojumus šai vecuma grupai, kas paredzēta “RV.lv.”. Tas padarīs “RV.lv” unikālu Latvijā, Baltijā un pat ziemeļu Eiropā. Ir daži privātiepansionāti Latvijā, bet tie  ir dārgi. Tikai turīgākie klienti tos spēj atļauties.  Lielākā daļa vecuma aprūpes iestādes pieder valstij vai pašvaldībām, un ir daļa no valdības vai pašvaldības sociāliem sniegtiem pakalpojumiem, ar ierobežotu budžetu. Tie domāti pacientiem, kuriem nepieciešama pastāvīga uzraudzība un uzmanību. Aprūpes kvalitāte ir "apšaubāma" (reputāciju), un tās dažkārt dēvē par "nabagu mājām". Tā rezultātā, ir akūta vajadzība pēc pieejamiem, kvalitatīviem privātiem pansionātiem.

 

 

Edvīns Kalviņš, Tehnical Partners Int'l Inc. (Kanāda) / "TP Riga" SIA (Latvija) īpašnieks vada attīstības grupu ar Kanādas, Lielbritānijas un Austrālijas veco ļaužu aprūpes, veselības aprūpes, projektu attīstības, biznesa vadības un projektēšanas speciālistiem. Edvīns pēdējos divdesmit gadus dzīvo Latvijā un ir atvedis plašu projektu vadības pieredzi un sakarus no Kanādas. Viņa vietējā komanda nodrošina izpratni par vietējiem apstākļiem un noteikumiem, bet pieredze ir iegūta galvenokārt no ārzemēm. Arhitekts - SIA "NAMS" (http://www.nams.arch.lv/lv_bez.html) - Serge Nikiforovs ir galvenais arhitekts, kas atbild par visiem projektu tehniskiem jautājumiem un projektēšanu.

 

Projekta atrašanās vieta var būt jebkurā vietā, kas atbilst projekta prasībām. Attīstītāji ir apskatījuši vairākas iespējamās vietas un pašvaldības, tostarp Mālpilī un Cēsīs. Galīgais lēmums atkarīgs no  stratēģisko partneru un investoru lēmumiem.

 

Mālpils ir izvirzīta kā pirmā izvēle, jo tai ir esoša infrastruktūra un atrašanās vieta ir tuvu Rīgai. Pilsētas esošā infrastruktūra (veikali, sporta zāle, kultūras centrs) būs pieejams iedzīvotājiem „RV.lv” pirmajiem ciemata apdzīvotājiem kamēr būvējās ciemata ēkas.

 

Papildus informācijai lūdzu sazināties ar Edvīnu Kalviņu rakstot uz ed.kalvins@tpriga.lv.

 

2014. g. jūnijs